kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
14-06
2018

Upadłość konsumencka – spirala długów

Ilość postępowań w przedmiocie upadłości konsumenckiej wzrasta cały czas. Wraz z dużą ilością wniosków wzbogacamy się o nowe doświadczenia pozwalające uzyskiwać nowatorskie rozwiązania w sprawach klientów.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Jeszcze dwa lata temu wiele sądów bardzo rygorystycznie oceniało składane wnioski. Przywołana przeze mnie w tytule spirala długów była jednoznaczną przesłanką negatywną. Ergo, jej wystąpienie powodowało oddalenie wniosku, gdyż zdaniem sędziów, jeśli ktoś mając już długi, których nie był wstanie spłacać, świadomie zaciągał kolejne zobowiązania ten ponosi winę powstania swojej niewypłacalności lub przynajmniej wykazał się rażącym niedbalstwem. Obie te przesłanki miały charakter obligujących sąd do oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości w momencie wystąpienia jednej z nich.

Wielu moich klientów korzystało z usług “firm” udzielających tak zwanych chwilówek. Jak wiadomo, dla chwilówek charakterystyczna jest możliwość szybkiego zawarcia nawet kilku umów, bez dokonania szczegółowej weryfikacji dłużnika.

Dzisiaj sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Sądy coraz częściej stoją na stanowisku, że doniosłe znaczenie mają okoliczności tych pierwszych zobowiązań. Jeśli dłużnik zaciągał je mając realne możliwości na ich spłatę, to późniejsza ewentualna spirala długów traktowana jest, jako próba ratowania się w trudnej sytuacji. Przeto, zdolność i celowość zaciągania pierwotnych zobowiązań finansowych stanowić będzie elementarz do dalszego procedowania.
Oczywiście nieroztropnym byłoby uogólnianie wszystkich stanów faktycznych. Już na łamach wcześniejszych artykułów pisałem, że każda historia dłużnika jest inna i czasami niewielka nawet różnica powoduje, że orzeczenie sądu może być inne. To, co jest istotne i widać dobitnie, to zmiana podejścia sędziów, którzy coraz częściej dostrzegają możliwość powołania się choćby na względy humanitaryzmu i słuszności.
Efekt jest taki, że klienci w sprawach o bardzo trudnym i zawiłym stanie faktycznym coraz częściej doczekują się pozytywnych dla siebie rozstrzygnięć.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl

Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
Upadłość konsumencka-sposób na nowe życie
praktyczny poradnik.

KONTAKT