kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
30-07
2018

Posiadanie niekarane?

Niniejszy wpis publikuję, ponieważ w ostatnim czasie nastąpił kolejny masowy „wysyp” zatrzymań osób posiadających środki odurzające lub psychotropowe w postaci popularnie zwanej marihuaną.

Potrzebujesz pomocy w temacie sprawy karnej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

U większości osób ujawniono narkotyki w ilości nieprzekraczającej pięciu gram. Informacja ta jest bardzo istotna, albowiem zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a dokładnie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w sytuacji kiedy środki odurzające lub substancje psychotropowe ujawnione przy danej osobie są w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć. Sprawca taki korzysta z ogromnej ulgi przygotowanej przez ustawodawcę, albowiem unika kary.
Przepisy prawa nie określają czym jest owa nieznaczna ilość. Próżno doszukiwać się sztywnej granicy określającej taki próg. Każda sprawa jest przez sąd rozpatrywana w kontekście jej indywidualnego charakteru. Pewnym jest, że im mniej narkotyków zatrzymano przy danej osobie tym lepiej. Zwiększa to szanse na skorzystanie z dobrodziejstwa umorzenia postępowania karnego.

Osoba chcąca skorzystać z opisanego powyżej prawa musi pamiętać, aby po zatrzymaniu przestrzegać podstawowych reguł postępowania. Po pierwsze nie może ona poddać się dobrowolnie karze. Po drugie, nie składać obszernych wyjaśnień na gorąco tuż po zdarzeniu. Należy skupić się na wskazaniu, że zgodnie z prawdą zatrzymane narkotyki zostały pozyskane na własny użytek i nie miały być udostępniane innym osobom. Nie wskazywać na uzależnienie, czy na inne okoliczności świadczące, że korzysta się narkotyków w sposób ciągły. Wyjaśnienia w sprawie mogą być złożone na etapie późniejszym niż zatrzymanie. Prawidłowym zachowaniem jest skorzystania z prawa do kontaktu z adwokatem, albowiem on zadba o interes osoby zatrzymanej i na bieżąco podpowie dalsze kroki działania.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tematyce karnej:
Jak uniknąć więzienia? Sprawdź.
Pranie pieniędzy. Sprawdź.
podstawowe prawa oskarżonego. Sprawdź.

KONTAKT