kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
12-03
2019

Upadłość Konsumencka a choroba psychiczna

Choroba psychiczna jako podstawa upadłości konsumenckiej może i powinna być eksponowana we wnioskach kierowanych do sądu.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

https://www.youtube.com/shorts/t7wGo7eyD5g

 

Osoba, u której występują różnego typu zaburzenia psychiczne, choroby psychiczne lub upośledzenia umysłowe powinna te fakty przedstawić we wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Choroba jest okolicznością, która może wpłynąć na ocenę sprawy przez sąd i zaważyć na decyzji o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

Oczywiście, jak zawsze w sądzie, takie okoliczności muszą zostać udowodnione. Najlepiej przedstawić dokumentację medyczną, która potwierdzi przebieg choroby, wpływ choroby na funkcjonowanie dłużnika oraz skutki z jakimi się wiąże.

Warto podkreślić, że jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych jest depresja. Sam przeprowadziłem kilkanaście postępowań, w których orzeczono upadłość konsumencką osoby, która cierpiała na depresję.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT