kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
20-03
2019

Upadłość konsumencka termin złożenia wniosku

Termin do złożenia do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez dłużnika jako taki nie istnieje.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Jednym z podstawowych warunków ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest niewypłacalność dłużnika. Zatem, musiał on zaprzestać regulowania swoich wymagalnych zobowiązań. Ustawa prawo upadłościowe nie określa żadnego terminu, w którym ów dłużnik miałby złożyć do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dłużnik sam decyduje, w którym momencie chciałby taki wniosek złożyć, aczkolwiek są okoliczności którymi powinien się kierować. Do takich okoliczności należy przede wszystkim rzeczywisty moment zaprzestania regulowania zobowiązań, możliwości finansowe dłużnika, stan majątku, realne szanse na poprawę sytuacji.

Najważniejsze, aby pamiętać, że przedmiotowy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest przywilejem dłużnika, a nie jego obowiązkiem. Nie istnieje żaden bezpośredni termin po upływie, którego złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest spóźnione.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT