kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
25-04
2019

Upadłość konsumencka a brak majątku

Wiele osób zainteresowanych upadłością konsumencką zastanawia się, czy brak majątku uniemożliwia ogłoszenie owej upadłości.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Przepisy prawa nie wymagają, aby osoba ubiegająca się o upadłość konsumencką musiała posiadać majątek. Zatem, nie ma prawnej przeszkody w zgłoszeniu wniosku o upadłość konsumencką w przypadku braku majątku.
Brak majątku może pośrednio wpłynąć na decyzję sądu, który będzie oceniał sprawę, albowiem z takiej okoliczności mogą wynikać dalej idące skutki.

Jeśli dłużnik od lat nie reguluje swoich zobowiązań nawet w najmniejszym stopniu, a jednocześnie nie uzyskuje żadnych dochodów, mimo że stan zdrowia mu pozwala mu podjąć dowolną pracę, to sąd może uznać, ze dłużnik dopuścił się rażącego niedbalstwa i oddalić wniosek o upadłość konsumencką.
W takiej sytuacji najważniejsze będzie odpowiednie uzasadnienie wniosku oraz przedstawienie wartościowego materiału dowodowego.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT