kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
20-05
2019

Upadłość Konsumencka a dzieci

Coraz więcej osób pyta mnie, jak ma się relacja upadłość konsumencka a dzieci. Czy dzieci mają jakiś wpływ na upadłość konsumencką lub czy ona ma wpływ na dzieci.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Otóż nie ma bezpośredniego powiązania między upadłością konsumencką a dziećmi dłużnika. Posiadanie dzieci nie jest przesłanką pozytywną ani negatywną przy rozpoznaniu przez sad wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

W określonych sytuacjach posiadanie dzieci może być czynnikiem pośrednio wpływającym na ocenianie sytuacji dłużnika przez sąd. Przykładowo, fakt utrzymywania rodziny, w tym dzieci będzie brany pod uwagę przez sąd przy ocenieniu możliwości i potrzeb finansowych dłużnika i jego rodziny. Jeśli fakt posiadania dzieci będzie dla sądu mieć znaczenie, to tylko w zakresie jakieś części stanu faktycznego. Na pewno nie spowoduje automatycznego orzeczenia upadłości konsumenckiej lub „lepszych warunków” jej przeprowadzenia.

Upadłość konsumencka nie będzie miała bezpośredniego wpływu na życie dzieci dłużnika, albowiem nie będą one musiały np. spłacać zadłużenia wynikającego z tego postępowania. Aczkolwiek, w pewien sposób na pewno odczują skutki tego postępowania, gdyż będzie się ono wiązało z finansami rodzica, a to zawsze będzie odczuwalne dla najbliższych dłużnika.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT