kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
27-05
2019

Upadłość konsumencka a kredyt

Niniejszy wpis powstał na kanwie ostatnich zapytań jakie kierowali do mnie internauci poprzez e-maile. Pytania dotyczą powiązania między upadłością konsumencką a kredytem.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Wraz z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej wszystkie zobowiązania dłużnika stają się wymagalne, zatem nawet kredyt, który dotychczas był pieczołowicie spłacany będzie przedmiotem postępowania upadłościowego.

Sytuacja komplikuje się, gdy dłużnik nie był jedynym kredytobiorcą. Wtedy postępowanie upadłościowe będzie stanowiło pewien problem dla pozostałych kredytobiorców. Bank może postawić całą kwotę kredyty w wymagalność i w ten sposób pozostali dłużnicy będą zmuszeni do porozumienia się Bankiem co do dalszej współpracy przy owym kredycie.

Ewentualne umorzenie w toku upadłości konsumenckiej części lub całości długu związanego z kredytem dotyczyć będzie tylko upadłego. Pozostali kredytobiorcy nadal będą zobowiązani do spłaty zadłużenia.

Jeśli kredyt był zabezpieczony np. hipoteką lub zastawem, to wierzyciel będzie w pierwszej kolejności zaspokojony również w toku postępowania upadłościowego.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT