kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
17-06
2019

Upadłość konsumencka 2020

Minister Sprawiedliwości przygotował projekt zmiany przepisów o upadłości konsumenckiej, który prawdopodobnie wejdzie w życie w 2020 roku.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Upadłość konsumencka w 2020r. może wyglądać zupełnie inaczej, niż ma to miejsce dzisiaj. Proponowanych zmian jest bardzo wiele, aczkolwiek jedna z najważniejszych dotyczy zniesienia obowiązku sądu badania istnienia winy i rażącego niedbalstwa w zachowaniu dłużnika. Dzisiaj od tej kwestii zależy co dalej stanie się z wnioskiem o upadłość konsumencką. W przyszłości ma badać tę kwestie dopiero na etapie decydowania o planie spłaty.

Zresztą ów plan spłaty również miałby ulec zmianie. Dzisiaj może on trwać maksymalnie 3 lata. Po zmianie ustawy jego czas trwania zostanie wydłużony do lat 8, czyli będzie trzeba więcej spłacić.

Upadłość konsumencka w 2020 roku może dać więcej możliwości wierzycielom, którzy będą mieli większy wpływ na przebieg samego postępowania.

Często klienci pytają mnie o zdanie na temat owych zmian. Uważam, że po zmianie przepisów (jeśli faktycznie ona nastąpi), będzie łatwiej uzyskać upadłość konsumencką, jednakże przebieg takiego postępowania będzie bardziej uciążliwy dla dłużnika, który zapewne będzie musiał więcej spłacić niż miałoby to miejsce przy dzisiaj obowiązujących przepisach.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT