kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
16-07
2019

Upadłość konsumencka a alimenty cz.2

Część osób chcących ogłosić upadłość konsumencką jest zobowiązana do płacenia alimentów na rzecz swoich dzieci. Zagadnienia z tym związane ciągle budzą różne wątpliwości.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Jak już wskazywałem, w pierwszym moim wpisie o upadłości konsumenckiej i alimentach, świadczenia alimentacyjnie nie podlegają umorzeniu w toku postępowania upadłościowego. Cały artykuł dostępny jest tutaj.

Niniejszym wpisem chciałem poruszyć inny temat, który częściej interesuje wierzycieli. Mianowicie chodzi o zaświadczenie o bezskuteczności egzekucji alimentów wydawane przez organ egzekucyjny. Ów zaświadczenie potrzebne jest do uzyskania zapłaty alimentów z funduszu alimentacyjnego.

Zasada panująca w postępowaniu upadłościowym (również dotyczącym osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) jest prosta, do czasu ogłoszenia upadłości postępowania egzekucyjne prowadzą komornicy, a od dnia ogłoszenia upadłości przez sąd obowiązki przejmuje syndyk. Dotyczy to również postępowania w zakresie alimentów. Stąd ewentualne zaświadczenie o bezskuteczności wystawia na tym etapie sprawy syndyk.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT