kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
04-09
2019

Upadłość konsumencka hazard

Hazard jako podstawa do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Często otrzymuję pytania, czy to możliwe, aby hazard był uznany przez sąd za powód ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Udzielając odpowiedzi trzeba najpierw być świadomym, że to nie chodzi o samo granie w gry hazardowe, a chorobę uzależnienia w stopniu patologicznym.
Ceniony psychiatra, dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz opisując chorobę wskazuje „Patologiczny hazard polega na często powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka, ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych.”. Choroba ta jest podstawą problemów w sferze życia prywatnego oraz zawodowego. Co więcej, często taka forma uzależnienia prowadzi do powstania kolejnych upośledzeń w stanie zdrowia.

Hazard patologiczny jest częstym powodem powstania problemów finansowych. Ludzie, którzy chorują na tę chorobę bardzo często zadłużają się w sposób niekontrolowany. Gdy zostanie przekroczona pewna granica możliwości psychicznych danej osoby, to coś w tym systemie funkcjonowania pęka i chora osoba traci zdolność jakiegokolwiek spłacania powstałych długów.

Chory ma w takiej sytuacji dwa podstawowe problemy. Pierwszy zdrowotny i drugi finansowy wynikający z tego pierwszego. Problemem zdrowotnym muszą zająć się specjaliście z zakresu psychiatrii. W zakresie problemu finansowego muszą pomóc profesjonaliści tacy jak syndyk i sąd upadłościowy. To te podmioty mają możliwość uratować człowieka i przywrócić względną stabilizację w jego życiu.

Trzeba pamiętać, że zawsze w sądzie, okoliczności na które się powołujemy muszą zostać udowodnione. Najlepiej przedstawić dokumentację medyczną, która potwierdzi przebieg choroby, wpływ choroby na funkcjonowanie dłużnika oraz skutki z jakimi się wiąże. Co oczywiste, choroba musi zostać stwierdzona przez lekarza, a nie tylko przez dłużnika lub jego otoczenie.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT