kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
30-03
2020

Koronawirus a upadłość

Obecna sytuacja związana z pandemią wirusa Covid-19 wpływa na gospodarki całego świata. Wiele osób zastanawiać się będzie nad potrzebą złożenia wniosku o upadłość lub restrukturyzację. Ja apeluję, aby nie bać się. Istnieje duża szansa, że nie będzie tak źle.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości lub restrukturyzacji? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Wpływ wspomnianego wirusa na światowe gospodarki będzie widoczny nawet, a wręcz przede wszystkim po zakończeniu pandemii. Wiele osób straci pracę, niewiele mniej podmiotów będzie zmuszone wnioskować o ogłoszenie upadłości. Co więcej przewidywane braki gotówki na rynkach światowych (przejście na płatności elektroniczne) sprawi, że gospodarstwa domowe oraz mikro przedsiębiorcy będą w najgorszej sytuacji.

W Kancelarii cały czas pracujemy nad osiągnięciem takiego modelu prawnego, który mógłby stanowić wsparcie dla wielu osób w problemach finansowych.
Według moich prognoz stan ewentualnych problemów będzie zależny od stopnia paniki w poszczególnych gospodarkach. Im więcej spokoju zachowamy, tym lepiej sobie poradzimy w tej trudnej sytuacji. Nie unikniemy problemów, ale na pewno możemy je minimalizować.

Każdy przedsiębiorca oraz osoba fizyczna, która przewiduje problemy w sferze finansowej powinna skontaktować się z naszą kancelarią. Dzięki naszym wieloletnim doświadczeniom w branży będziemy wstanie przeanalizować stan faktyczny w jakim znalazł się klient i zaproponować takie rozwiązania prawne, która rzeczywiście przyniosą poprawienie sytuacji. Najgorsze co można zrobić w obecnej sytuacji, to popełnić błąd w zakresie wyboru drogi dalszego postępowania. Myślę, że te osoby nie będą miały drugiej szansy.

Do chwili tworzenia tego wpisu zgłosiło się już kilka podmiotów, które zauważyły zagrożenie i co ważne chcą mu przeciwdziałać już teraz. W takiej sytuacji mamy większą swobodę w doborze takich instrumentów prawnych, które pozwolą rozwiązać problem i szybko wyjść na prostą. Warto tylko wspomnieć, że dla osób fizycznych jest upadłość konsumencka na nowych zasadach, zaś dla przedsiębiorców dobrym rozwiązaniem może okazać się na przykład restrukturyzacja. Nie są to jedyne rozwiązania jakie można zastosować. Sytuacja jest poważna, dlatego trzeba przedsięwziąć poważne działania.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce upadłości:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT