kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
21-04
2020

Upadłość firmy a restrukturyzacja firmy

Upadłość firmy lub restrukturyzacja firmy, to tematy, które w ostatnim czasie pojawiają się w rozmowach dużej liczby osób. Niestety wiele osób nie rozumie, czym różni się upadłość od restrukturyzacji firmy.

Potrzebujesz pomocy w temacie restrukturyzacji firmy lub upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Aktualnie trwająca pandemia związana z wirusem COVID-19 musi w jakiś sposób wpłynąć na gospodarki państw, ale również na kondycję finansową poszczególnych przedsiębiorstw (firm).

Wielu przedsiębiorców stoi lub stanie przed pytaniem, czy zgłaszać wniosek o upadłość firmy, czy też zrobić restrukturyzację firmy. Są tacy, jest ich wielu, których niewiedzą o możliwości restrukturyzacji lub myślą, że to jest to samo co upadłość firmy.

Upadłość firmy – co to jest ?
Upadłość firmy prowadzi do likwidacji danego podmiotu gospodarczego poprzez sprzedaż majątku przy możliwie największym zaspokojeniu wierzycieli dłużnika. Upadłość ogłaszana jest wobec podmiotów, które są niewypłacalne, czyli takich, które utraciły zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Przyjmuje się ustawowo, że okres trwania takiego stanu rzeczy wynosi co najmniej 3 miesiące. Warto podkreślić, że dłużnik w takiej sytuacji ma obowiązek złożyć wniosek o upadłość firmy. Nie jest to tylko jego prawo.

Restrukturyzacja firmy – co to jest ?
Restrukturyzację można przeprowadzić wobec przedsiębiorcy, który jest wstanie niewypłacalności lub przewidują, że taki stan może niebawem nastąpić.
Ideą restrukturyzacji firmy jest dalsze prowadzenie działalności przez dłużnika, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jego interesów przed działaniami wierzycieli. Co do zasady, przedsiębiorca dalej prowadzi działalność, osiąga przychody, a wierzyciele nie mogą przeciwko niemu prowadzić postępowań sądowych i egzekucyjnych. Wyjątkiem są wierzyciele zabezpieczeni hipotecznie lub w formie zastawu.

Upadłość firmy, czy restrukturyzacja firmy ?
Dobry Adwokat zawsze znajdzie dla Klienta interesujące rozwiązanie. Ważne, aby w ramach podstawowej pomocy prawnej przeanalizować sytuację klienta poprzez określenie stanu faktycznego i dobranie do niego odpowiednich instrumentów prawnych.
Klient przychodząc do kancelarii nie musi wiedzieć, czy lepsze dla niego będzie ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy, czy restrukturyzacja przedsiębiorcy. Jako Adwokat analizuję wszystkie okoliczności sprawy i nakreślam możliwe kierunki działania.

Zapraszam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Co to jest restrukturyzacja? Sprawdź co z pracownikami.
Co to jest restrukturyzacja? Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

KONTAKT