kajdanki
W przypadku nagłych zdarzeń takich jak zatrzymanie osoby bliskiej przez policję, ABW, CBA, CBŚ lub inne służby należy kontaktować się z kancelarią pod numerem telefonu 731 002 140.

W pierwszej kolejności kancelaria ustali miejsce i przyczynę zatrzymania. Następnie udzielona zostanie niezwłoczna pomoc prawna.

Tylko szybka reakcja pozwoli na prawidłowy tryb działania i przede wszystkim zapewni uniknięcia błędów osoby zatrzymanej, które mogłyby mieć bezpośredni wpływ na ewentualny proces.

Pamiętaj, że osoba zatrzymana często poddana jest dużej presji i może podejmować błędne decyzje. Organizując jej pomoc prawną udzielasz najlepszego możliwego wsparcia.
+48 731 002 140
kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Blog
15-04
2019

Upadłość konsumencka a mieszkanie

Część osób zainteresowana upadłością konsumencką jest właścicielami mieszkania. W związku z tym zadają pytanie, co się stanie z ich nieruchomością.

Potrzebujesz pomocy w temacie upadłości konsumenckiej? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 731 002 140
lub e-mailem: kancelaria@adwokatmarchewka.pl

 

Wraz z ogłoszeniem upadłości cały majątek konsumenta staje się „masą upadłości”, zarządzaną przez wyznaczonego przez sąd syndyka. Oznacza to, że dłużnik traci możliwość swobodnego rozporządzania swoim majątkiem. Syndyk podobnie jak komornik ma prawo zająć też wynagrodzenie, rachunki bankowe, ruchomości itd.

Zatem, mieszkanie, dom lub inna nieruchomość, której właścicielem jest dłużnik wejdzie do „masy upadłości”, a syndyk będzie dążył do jej sprzedaży. Obecnie, nie ma możliwości, aby taka nieruchomość została wyłączona z „masy upadłości” tylko dlatego, że np. dłużnik ma małe dziecko, albo nie ma gdzie mieszkać.

Sytuacja komplikuje się gdy dłużnik jest współwłaścicielem mieszkania, domu lub innej nieruchomości. W takiej sytuacji do „masy upadłości” wejdzie tylko udział dłużnika. Sprzedaż udziału jest bardzo trudna, aczkolwiek możliwa.

W przypadku kilkukrotnej nieudanej próby sprzedaży syndyk może zawnioskować do sądu o wyłączenie nieruchomości z „masy upadłości”.

Upadłość konsumencka będzie toczyła się dalej, tak jakby tego mieszkania nie było.

Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy, to jak zawsze zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 731 002 140 lub e-mailem kancelaria@adwokatmarchewka.pl
Bezpłatnie ocenię sprawę i podpowiem jakie dalsze kroki należy podjąć.

Korzystając z usług mojej kancelarii mają Państwo gwarancję wysokiej jakości usług. Wieloletnie doświadczenie, rzetelność i skuteczność wyróżniają mnie pośród innych kancelarii dostępnych na rynku usług prawniczych. Sprawę prowadzę osobiście, a nie przez zatrudnionych pracowników lub aplikantów, którzy dopiero się uczą zawodu.

Zachęcam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
Czy spirala długów przekreśla upadłość konsumencką? Sprawdź.
Czy w upadłości konsumenckiej można umorzyć zadłużenie związane z działalnością gospodarczą? Sprawdź.
Upadłość konsumencka krok po kroku.
praktyczny poradnik.

KONTAKT